EuroBeauty.pl

Nici PDO

Nici PDO to innowacyjna metoda walki z oznakami starzenia! Brak nacięć i blizn! Całkowita wchłanialność nici! Natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat ! Nowoczesny środek do przeprowadzenia bezoperacyjnego liftingu, na którego korzyść przemawia dużo mniejsza inwazyjność zabiegu niż przy klasycznym liftingu. PDO (polidioksanon) jest syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Nici PDO pobudzają syntezę kolagenu i elastyny odpowiadające za napięcie i jędrność skóry. Wpływa również stymulująco na proces produkcji kwasu hialuronowego, którego ilość w skórze naturalnie maleje wraz z wiekiem. Można je aplikować niemal na całym ciele. Również wokół oczu i na czole. Obecność nici PDO w tkance wzmacnia mięśnie i ścięgna. Skóra staje się grubsza i elastyczna!

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (180 – 210 dni). Nici PDO nie są nowością w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są już od przeszło 20 lat do zakładania wchłanianych szwów chirurgicznych. Są bardzo dobrze tolerowane przez organizm i nie powodują skutków ubocznych.

Efekty:

Cennik