691 210 010

Makijaż permanentny

Makijaż permanentnyMakijaż permanentny zyskał popularność pod koniec lat osiemdziesiątych i znajduje zastosowanie jako zabieg upiększający i korygujący defekty lub niedoskonałości twarzy oraz konsekwencje przebytych zabiegów chirurgicznych czy chorób skóry. Jest to zabieg upiększający twarz i ułatwiający codzienny make up. Nawet bez makijażu twarz wygląda korzystnie. Makijaż permanentny zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenniczek. Polega na wprowadzaniu barwnika płytko w obręb skóry właściwej, za pomocą urządzeń medycznych i jednorazowych modułów  z cienką igłą. Barwniki – w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością barwy, są bezpieczne, nietoksyczne, nie powodują podrażnień skóry czy alergii.

Makijaż permanentny utrzymuje się około 3 lat. Trwałość makijażu uzależniona jest od typu skóry i jakości przeprowadzonego zabiegu. W zakresie brwi makijaż permanentny oferuje: uzyskanie trwalego koloru brwi, będącego tłem dla istniejących włosków, korektę ksztaltu i wielkości łuku brwiowego, uzupełnienie brakujących włosków lub całkowitą rekonstrukcję brwi po zabiegach chemioterapii.

Linia zarysu brwi jest indywidualnie dobierana do owalu i kształtu twarzy. W przypadku makijażu permanentnego oczu wykonywana jest kreska na górnej i dolnej powiece. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać: optyczne podkreślenie oczu, wprowadzeniu koloru kreski i wzmocnienie oprawy oka. Usta zyskują kolor  intensywniejszy od naturalnego, wzmocniony lub zmieniony kontur oraz efekt optycznego powiększenia i wypełnienia czerwieni wargowej.

Makijaż jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym ( w przypadku oczu stosowana jest maść znieczulająca, w przypadku ust wykonywane jest znieczulenie stomatologiczne), co stanowi o komforcie tego zabiegu. Makijaż permanentny tuszuje niedoskonałości i podkreśla zalety urody.

W gabinecie wykonywany jest również zabieg usuwania tatuażu   z zastosowaniem specjalistycznego preparatu amerykańskiej firmy Rejuvi i aparatu do makijażu permanentnego.

Podstawowe informacje o zabiegu mikropigmentacji

  • Zabieg makijażu permanentnego trwa od 1 godziny (kreski na powiekach) do 2 godzin (usta i brwi). Wykonywany jest w znieczuleniu stomatologicznym (usta) lub po zastosowaniu specjalnych preparatów znieczulających – jest więc bezbolesny.
  • W przypadku wykonania makijażu ust, niezbędne jest ogólne zastosowanie leku przeciwopryszczkowego (Heviran, Zovirax – tabletki) przez okres 4 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu. Dotyczy to również pacjentek, które nie stwierdzają podatności na wirus opryszczki (Herpes simplex). Są to leki dostępne na receptę.
  • Przygotowanie ust do zabiegu przez pacjentkę polega na wykonaniu delikatnego pilingu w dzień poprzedzający zabieg oraz nawilżanie ust z zastosowaniem kremu lub miodu.
  • W czasie zabiegu może dojść do lekkiego obrzęku i zaczerwienienia skóry, co mija w następnym dniu. Bezpośrednio po zabiegu zastosowane kolory pigmentów są bardzo intensywne, co utrzymuje się kilka dni – do momentu wygojenia naskórka. Zalecane jest stosowanie maści Alantan Plus na powierzchnie skóry poddane zabiegowi.
  • Zabieg uzupełniający wykonuje się około 4 tygodnie po zabiegu podstawowym.

Cennik

Podane ceny obejmują zabieg podstawowy i uzupełniający.

UsługaCena
Kreski na powiekach górnych450 zł
Kreski na powiekach dolnych350 zł
Brwi metodą cienia800 zł
Brwi metodą włoska800 zł
Brwi metodą Ombre850 zł
Usta (kontur)600 zł
Usta (kontur + rozmycie)650zł
Usta (pełne)900 zł
Usta Ombre1000 zł